Jdi na obsah Jdi na menu
 


náboženství

4. 11. 2006

Mnoho gotiků reflektuje populární kulturu a jsou křesťany. Ateismus, agnosticismus, New Age, gnosticismus, šamanismus, wicca, novopohanství a další menšinové skupiny věřících se mezi gotiky vyskytuje o dost častěji nežli v obecné populaci.

Gotici často nosí křesťanská kříž, nebo krucifix, který někteří považují za předkřesťanský náboženský symbol. Jiní nosí zase symboly spjaté s New Age, a starodávné egyptské symboly. Někdo je nosí jako výraz své náboženské příslušnosti, někdo z legrace, a některým se prostě jen líbí jejich vzhled.

Náboženství je na gotických diskusních serverech často diskutováno. Spousta písní, názvů kapel a desek jsou křesťanské tématiky.

Veřejnost často nesprávně spojuje gotiky s Marilynem Mansonem. " Manson veřejně vystupuje jako stoupenec Církve Satanovy. Byl vysvěcen na kněze Církve Satanovy zakladatelem Antonem LaVyem. Mnoho fanoušků se o něm zmiňuje jako o Reverendu Marilyn Mansonovi (ve skutečnosti Manson není stoupencem této církve, jako Reverenda Církve ho jmenoval zakladatel Anton La Vey). Z této spojitosti se satanismem vznikla domněnka, že gotici jsou často napojeni na satanismus. Samozřejmě existují satanisté, kteří jsou zároveň i gotiky, ale není jich příliš.